Deniz

13 Nisan 2009 Pazartesi

uyumak istemiyorum!

Uyumak istemiyorum. Uykuda geçirilen zaman kayıp zaman benim için:) 5 aydır uyudum yeter sanırım bana bukadar uyku. Ben uyurken annem babam ne yapar,dünya dönüyor merak ediyorum. Annem nekadar uğraşsada ben kıçın kıçın ilerleyip kucağından inmeyi başarıyorum:) Büyümek bu açıdan güzelmiş. Annecim meme emmek benim uykumu getiriyor kusura bakma. Hergece uyumamak için bahaneler üretiyorum:) Annemde beni uyutmak için yeni yöntemler:) Bu gece bana masaj yaptı iyi oldu valla sırtlarım ağrımıştı yat yat. Yinede ben emmeyi ve uyumayı reddedince beni yatağıma yatırdı. Tracy Hogg teyzemi ne varmış, onun kitabını okuyo annem, bende uygulamak istedi kitapta yazanları. Beni yatırdı üstümüde örttü ölece uyucakmışım. Ya ben öle uyuyamam, sallanma yok meme yok ölece yattığım yerde sıkılırım ben. Nitekimde şirinlik yapıp birde çarşafıda çekiştirip yatağın şeklini bozunca annem dayanamadı aldı beni kucağına.
Buraya kadar anlattıklarıma bakıpta zaferi benim mi kazandığımı sandınız?Malesef bu gecede zafer annemin. Beni uyutabildi yine bizim klasik yöntemle:(
Sanırım uyumamak için yeni yöntemler geliştirmeliyim?

1 yorum:

Betül dedi ki...

anne başardı demek,aferin anneye:)
Denizcim yeni yöntemler bulmana gerek yok şöyleki siz bebekler canınız ne isterse biz büyükler mecbur katlanıyoruz.yeni yöntemler bulmak biz annelerin görevi , size yenilmemek için:)

Deniz babasınamı benziyor?